Testo za pico

seta  

član od: 31.5.2005

sporočila: 1

26. okt 2005 18:46

Mislim, da ni stvar v sestavinah ampak v samem pečenju (vsaj pri meni je bilo tako). Tudi jaz sem imela vedno probleme s preveč hrustljavo pico. Potem pa sem v Kuharskem priročniku zasledila recept za pico. Skrivnost je v tem da jo pečeš pri visoki temperaturi, kratek čas. Pri 250 stopinjah Celzija, približno 20 min. lp seta

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

26. okt 2005 20:19

Mislim, da je veliko odvisno tudi od pečice. Jaz pizzo vedno pečem tako, da imam vključen ventilator. Po mojih izkušnjah pa je tudi odvisno od temperature in časa pečenja, tako kot pravi Seta. Lp, maychi

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

26. okt 2005 21:24

Testo za pico delam vedno enako in sicer za pladenj iz pečice vzamem 350g univerzalne moke Farina, v zadnjem času prakticiram mešanico pol pol s pirino polnozrnato moko cca 1,5 dl Radenske sobne temperature pol zavitka suhega kvasa 2 žlici olivnega olja 1 žlička soli To zamesim v srednje gosto testo in pustim vzhajati cca pol ure. Vzhajano s pooljenimi rokami raztegnem na pomaščen pekač (zelo malo olja), rob pustim malo debelješi. Na testo potresem malo naribanega sira in nato dodam sesekljane pelate, potem pa pico obložim po trenutnem navdihu, oziroma želji jedcev. Pečem na 250 stopinj cca. 15 minut. Testo je ob robu hrustljavo, notranjost je pa mehka, puhasta. Še nasvet, pelate dobro odcedite, sicer bo testo od prevelike količine tekočine, zbito in "čigumasto". Mogoče kateri moj nasvet prav pride. lp Julija

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

13. nov 2005 17:58

Ja, tud jaz bi rada mehko puhasto testo, a ni variante - sem probala že vsaj 7 receptov. Potem pa sem vprašala v eni piceriji, če mi dajo recept. Seveda mi ga niso dali, so pa povedali, da je fora v temperaturi - testo mora eksplodirati - pečejo na 325 stopinajh, 10 - 15 min!!!!! Skratka nimam šans. Za mene tisto "enako testo, kot za kruh", ne velja, ker je kruh sicer mehak - nikakor pa ne tako puhast, kot pride npr. rob pri taki pravi pizzi. lp, Vanja vanjatajnsek

urssula  

član od: 25.1.2005

sporočila: 234

13. nov 2005 19:08

Meni je tudi vedno ratalo hrustljavo testo, kar pa mi blo všeč. sedaj pa sem ugotovila, da je bilo krivo predolgo pečenje. Zdaj vzamem pico ven po 10-15 minutah in takšna je zelo mehka. urssula

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

13. nov 2005 19:50

Elen, 0.02 kg olja je 20g olja. Lonček na tehtnico in stehtat. Lp, marelica

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

13. nov 2005 20:01

1kg = 1L torej 0,02kg = 0,02 l Mislim, da bo tudi tako držalo. To je mali kozarček za žganje. Mislim, da so tisti reklamni od jagermaistra 0,02l. lp. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

harmonija  

član od: 12.8.2003

sporočila: 222

13. nov 2005 20:15

Ja, Rožica, razmerje popolnoma drži - za vodo. Olje pa je težje, kajne? Lep pozdravček! Harmonija

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

13. nov 2005 20:33

Khm.... olje je LAŽJE od vode. Saj plava na vrhu, ne? Atina

Elen  

član od: 5.9.2005

sporočila: 201

14. nov 2005 8:12

O, hvala! Moram priznati, da mi merske enote nikoli niso šle Sem v soboto zopet deala testo in zopet ni ratalo. Pri meni ni stvar v pečenju, to sem ugotovila zdaj. Meni pride že zameseno testo trdo, potem sicer vzhaja lepo, ko ga razvlečem po pekaču, je zbito in trdo. To se pravi, da delam nekaj narobe že ko mesim testo. Delam pa vedno po drugačnem receptu, telih vaših. In ko mi uspe, vam povem. Mi migoče ve kdo razložiti v čem je razlika v testu če narediš najprej kvasec ali pa če kar takoj zamesiš testo s kvasem... Hvala in vsem lep začetek tedna! Še ne obupana.... Elen

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti